alisveris yapmadan hamilelik donemini gecirmek

Alışveriş Yapmadan Hamilelik Boyunca Ne Giyilir?

mouse ile üzerine gelince

Hiç Alışveriş Yapmadan Hamilelik Boyunca Ne Giyilir?

Hamilelik döneminizin ilk bir kaç ayında, gardırobunuzda bulunan günlük kıyafetlerinizi sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz. Fakat karnınız büyümeye başladığında, o gardıropta bulunan kıyafetlerinizin yarısını kullanamayacaksınız.

Eğer hamilelik döneminizin tamamını hamile kıyafetleri almadan geçirebileceğinizi düşüyorsanız, evet haklısınız! Bu stil rehberi size hali hazırda dolabınızda bulunan günlük kıyafetlerinizi hamlielik boyunca kullanmayı ve hamile kıyafetleri için boş yere para harcamanızın önüne geçecek.

İlk önce yapmanız gereken; elbise dolabınızı açın ve analiz edin. İçerisinde 9 ay boyunca kullanamayacağınız kıyafetler bulacaksınız, bunlardan kurtulun! Böylece dolabınız daha fonksiyonel ve boş olacaktır.

Gardırobunuzda bulunan yüksek bel pantolonlardan, sıkı ama esnek olmayan her şeyden kurtulun! Ayrıca, t-shirt gibi üst grup ürünlerinden de dar olanları kaldırın. Göğüs kısmınız da büyüyeceği için dar gelecek sütyen ve iç çamaşırlarına da ‘güle güle’ deyin.

Esnek elbiseler

Esnek ve likralı elbiseler hamilelik boyunca en büyük yardımcınız olacak. Hamile elbisesi almak yerine elinizde bulunan bu elbiseleri kullanarak hem tasarruf edebilir hem de çok şık görünebilirsiniz.

Soğuk olan aylarda bu tür elbiseleri şık bir ceket ile tamamlayabilir, daha uzun ceketler kullanarak hamilelik boyunca büyüyen kalçalarınızı kapatabilirsiniz.

Uzun etekler

Bu tarz etekler hamilelik boyunca kullanmak için idealdir. Ayrıca bu etekler eğer yeterince uzunsa bel kısmını göğsünüze kadar çekerek daha rahat edebilirsiniz.
Daha uzun bir görüntü için, hava durumuna göre ince bir ceket kullanabilirsiniz.

Maxi boy, yani bileğinize kadar uzun olanlar etekler hamilelik boyunca sizin hayat kurtarıcınız olacaktır. Anahtar nokta ise bu eteklerin bel kısmını göğsünüze kadar uzatabilmenizdir. Hamile kıyafeti olarak kullanacağınız bu etekler sizi hem soğuklardan koruyacak hem de hamilelik boyunca konforu yaşayacaksınız.

Büzgülü elbiseler

Bu elbiseler hem yaz hem kış ayları için temel ihtiyacınız olacaktır. Mevsime göre üstüne ek bluz veya ceketlerle kombin yapabilirsiniz.

Uzun elbiseler

Her hamile kadın hamilelik boyunca uzun elbiselere ihtiyaç duyacaktır. Rahat bir tanesini seçerek, açık renk bir kot ceket ile veya yün ceket ile kombin yapabilirsiniz. Ayrıca uzun hamile elbiseleri şişmiş bacaklarınızı kapatarak sizi daha rahat hissettirecektir. En güzel tarafı ise bu elbiseleri her mağazada kolayca bulabilirsiniz.

Umarız bu hamile giyim fikirleri sizi ve bütçenizi rahatlatacak ve hamilelik boyunca pahalı elbiselere tonlarca para harcamanızın önüne geçecektir.

 

mouse ile üzerine gelince
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

×

Bir Şeyler Ara