hamile iç giyim nasıl olmalı

Hamile İç Giyim Nasıl Olmalı?

mouse ile üzerine gelince

Hamile İç Giyim Nasıl Olmalı?

Genel olarak duygusal yapıya sahip olan bayanların hayatlarında bazı dönemler vardır ki o dönemlerde duygusallık ve hassasiyetleri daha da ön plana çıkmaktadır. Hamilelik bu hassasiyet ve duygusallığın daha baskın olduğu dönemlerdendir. Hormon yapısının değişmesi, bir canlıyı içinde taşıyor olmak ve benzeri sebeplerin de etkisiyle anne adayları hassaslaşır. Hassas oldukları bu dönemde anne adaylarının rahat kıyafetlere ihtiyacı vardır. Dış kıyafetin rahat olması önemlidir fakat hamile iç giyim dış kıyafete oranla daha bir önem arz etmektedir. Çamaşırlar vücuda direkt temas sağladığı için zaten hararetli olan vücudu rahatlatacak, soğutacak ve hareketini sınırlandırmayacak türden olmaları gerekir. Bayanların hamilelik dönemlerinde normal zamanda giydikleri çamaşırlardan farklı özel çamaşırlar giymeleri sağlıkları açısından önemlidir.

Hamile İç Giyim Kumaşında Dikkat Edilmesi Gerekenler

hamilelikte iç giyim nasıl olmalı
FZMix Plus Size, amazon.co.uk, £4.88

Hamilelik aylarındaki hormonlardaki değişiklikler bayanların sadece ruhsal yapılarını değiştirmekle kalmayıp fiziksel çeşitli değişikliklere de neden olmaktadır. Zaten gebeliğin temel bedensel değişikliği olan karnın büyümesine ilave olarak anne adayının göğüsleri de büyür ve hassaslaşır. Bundan dolayıdır ki hamile iç giyim seçimi yaparken özellikle külot ve sutyen alımına dikkat edilmelidir. Terlemeye neden olacak dantelli külot ve sutyen alınmamalıdır. Ayrıca sutyenin dantelli dokusu hassas olan göğüs uçlarını da tahriş edebilir. Harareti yüksek olan vücudun hararetini artıracak polyester, naylon iç çamaşırlardan uzak durulmalıdır. Kumaş olarak pamuklu olanlar daha kullanışlıdır. Ayrıca kimyasal boya içeren çok renkli iç çamaşırları yerine siyah, beyaz ve ten rengi renkler seçilmelidir.

Hamile İç Giyim Modellerinde Olması Gerekenler

Atlet, gecelik, pijama gibi iç giyim ürünlerinde de ayrı kumaş kalitesi aranmalıdır. Hamile iç giyim modellerinde yapılacak seçimlerin daha çok rahata uygun olması yönünde olmalıdır. Sutyenlerde göğüs altını sıkan lastikli ve balenli modeller cildi tahriş edeceği gibi acı verecek ve hava almasını engelleyecektir. Bundan dolayıdır ki balensiz, alt kısmı rahat modeller giyilmelidir. Büyüdüğünden sırt ağrılarına neden olacak göğüsleri taşıyacak tarza tasarlanmış kalın askılı pamuklu sutyenler en idealleridir. Hamilelikte idrar yolu enfeksiyonları ve vajinal enfeksiyonlar çok tehlikelidir. Bu tür enfeksiyonlara neden olmayacak terletmeyecek veya teri hapsedecek türden kumaşlar asla kullanılmamalıdır. Ayrıca karın, bel ve göbek bölgesini sıkmayan özel hamile külotları giyilmelidir. Mikrop ve bakterilerin yok olması için iç çamaşırlar, yüksek derecede yıkamaya uygun renkte ve kalitede olmalıdır.

mouse ile üzerine gelince
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

×

Bir Şeyler Ara