Hamile Kıyafetlerinde Rahatlığın Önemi

mouse ile üzerine gelince

Hamilelik Döneminde Seçilecek Olan Kıyafetlerinde Rahatlığın Önemi

Hamilelik kadınların hayatlarında psikolojik ve fiziksel açıdan yaşadıkları oldukça hassas olan bir dönemdir. Bu nedenle yemek yeme, aktivite, sağlık ve giyim gibi konular oldukça önemli bir hale gelir. Gebe olan bir kadının hayat düzeni nasıl tam olarak değişiyorsa vücudun geçirdiği büyük değişime paralel olarak giyim tarzının da değiştiği görülür. Burada önemli olan hamileyken seçilecek olan kıyafetlerin anne adayını rahat ettirmesidir. Bilindiği gibi gebelik dönemlerinde hızla kilo alınır. Karnın büyümesinin yanı sıra vücudun her yerinde büyüme ve şişmeler meydana gelir. İlk üç aylık döneminde fazla kilo alınmasa da 4.aydan itibaren ciddi kiloların alınması söz konusudur. Basen, kol, bacak ve ayaklarda meydana gelen büyümeler rahat bir dönem geçirebilmek için hamile giyim seçeneğini değerlendirmek gerektiğini işaret eder.

Hamilelik Döneminde Tercih Edilmesi Gereken Kıyafetler

hamile elbiselerinde rahatlık
tiffany rose elbise, 260 CAD

Hamile giyim denildiğinde akla gelen ilk şey rahatlık ve bebeğin sağlığı olmalıdır. Bu nedenle anne adayı kendisini rahat hissettiren ve bebeğe zararı olmayacak kıyafetleri tercih etmelidir. Geniş pantolonlar, rahat ve geniş şortlar, bol tişörtler, bol elbiseler, taytlar bu dönemde tercih edilebilecek kıyafetler arasında yer alır. Çalışan kadınlar içinse hem kurumsal hem de rahat birçok model bulmak mümkün çünkü tekstil firmaları döneme özel olarak tasarım ürünlerini satışa sürer. Kıyafetlerde dikkat edilecek nokta üretildiği malzeme ve dokusu olmalıdır. Pamuk, keten ve yün gibi malzemelerin tercih edilmesi önemlidir. Hamilelik döneminde yükselen hormonlar kadınlarda vücut ısısının normalin üzerine çıkmasına neden olur. Terlemenin fazla olduğu hamilelik döneminde seviyeyi aşağı çekebilmek için doğal ürünlerin tercih edilmesi gerekir. Yani kadınların seyrek dokulu, geniş, açık renkli, kalın olmayan, rahat kıyafetleri tercih etmesi gerekir.

Piyasada birçok çeşidi bulunan ve hamilelik döneminde sıkça tercih edilen hamile pantolonları dönemin olmazsa olmazları arasında yer alır. Her mevsime özel olarak tasarlanan bu modeller her zaman tercih edilebilir. Bunun yanında yine mevsimine göre kısa ya da uzun kollu bol kesimli elbiseler de hamile bayanlar için rahatlık sağlar.

Hamile kadınların seçeceği kıyafetler vücut ısılarında düşüşlere de neden olmamalıdır. Bu dönemde üşütmek tehlikeli olabilmektedir. Çeşitli hastalıklara karşı önlem alabilmek için kesinlikle korumalı kıyafetler tercih edilmelidir. Neyse ki hamile giyim seçenekleri arasında tüm ihtiyaçları karşılayacak özel kesimler bulunmaktadır.

Hamilelik Dönemi ve Hamile Giyim Standartları

Hamile giyim standartları günümüzde oldukça çeşitlenerek tüketiciye sunulmaktadır. Neredeyse tüm markalar hamile kadınlar için iç çamaşırdan tutun da ayakkabıya kadar farklı ürünler üretmektedir. Zevkli kesimler, renkler herkese uygun modeller bulmak mümkün olmaktadır. Alışverişin 4.aydan itibaren yapılması oldukça önemlidir. Seçimleri yaparken daha sonra da kullanılabilecek kıyafetlerin seçilmesine özen gösterilmesi gerekir. Hamilelik döneminde ayakkabı, iç çamaşırı gibi özel seçimlerde kişilerin büyümelerine orantılı olan rahat seçimlerin yapılması oldukça önemlidir. Ayakkabı seçimlerinde spor ya da terlik sıklıkla tercih edilirken iç çamaşırlarında emzirmeye uygun, geniş ve rahat parçalar seçilmektedir.

mouse ile üzerine gelince
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

×

Bir Şeyler Ara