yazin hamilelik

Yaz Hamileleri: Hamile Yazlık Elbise Tavsiyeleri

mouse ile üzerine gelince

Hamile anne adaylarını yaz ayları yaklaştıkça en çok düşündüren konulardan biri de kıyafetlerdir. Hamileliğin üçüncü ayından itibaren yaşanan kilo artışı, anne adaylarında giyim telaşına sebep olur.

Tabii ki giyim seçerken öncelikli olarak bebek düşünülür. Bu anlamda hamile yazlık elbise seçerken dikkat etmeleri gereken birçok unsur göz önünde bulundurulmalıdır.

Sıcakların artışı hamile giyim seçiminde de telaşa neden oluyor ve bu sorunlar hamile kadınlara yaz aylarının keyfini çıkartmalarını da engelliyor. Özellikle yaz aylarında yapılan yanlış kıyafet seçimleri sıvı kaybına neden olarak bebeğin sağlığı açısından da tehlike oluşturuyor.

Bu anlamda, hamile adaylarının yazın kıyafet, şapka, ayakkabı seçimlerini doğru bir şekilde yapmaları gerekir:

  • Pamuk ve keten kumaşlardan kıyafetler giyinmek, naylon kıyafetlerin aksine, vücut ısısını artırır ve vücudun sıvı kaybetmesine neden olur. Bu nedenle yaz aylarında daha az terleten kıyafetler giymek daha doğru olacaktır.
  • Koyu hamile kıyafetleri güneş ışınlarını daha çok çeker. Ancak bunların yerine daha açık renkte kıyafetler tercih etmek, vücudu daha serin tutacaktır.
  • Özellikle yaz aylarında güneşten korunmak için önlemler alınmalıdır. Hamilelikte şapka sağlığınız açısından daha düzgün bir seçim olacaktır.
  • Yaz aylarında dar pantolonlar belinizi sıkar ve hem bebeğinizi hem de sizi rahatsız eder. Dar pantolonlar yerine, bol kıyafetler tercih edilmesi ise size ferahlık verir ve bel kısmında oluşan rahatsızlıkları, terlemeleri önler.
  • Bir diğer husus ise iç çamaşırları tercihi ile ilgilidir. Yaz aylarında vajinal bölgede mantar sorunlarını önlemek için kalın iç çamaşırı yerine, ince ve pamuklu iç çamaşırı tercih etmeniz daha iyi olacaktır.

Hamile kadınlar özellikle kilo artışından sonra topuklu ayakkabılar tercih etmemelidir. Topuklu ayakkabılar, düşme riskini artırır ve bu da bebeğin zarar görmesi ile sonuçlanabilir. Bu nedenle, hamilelikte alçak topuklu ayakkabılar giymek daha uygun olur.

Ayakkabı gün boyu konforunuzu etkiler. Bu nedenle, düz ve ince ayakkabılar yerine vücudunuzda dengeyi sağlayabilecek ayakkabılar tercih edilmelidir. 2 -3 cm yüksekliğe sahipsiz, geniş ayakkabılar, yaz aylarında ayaklarınızın daha rahat etmesine getirir.

 

 

mouse ile üzerine gelince
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

×

Bir Şeyler Ara