kaç aylıkken hamile kıyafeti giyilir

Kaç Aylıkken Hamile Kıyafetleri Giyilir?

mouse ile üzerine gelince

Kaç Aylıkken Hamile Kıyafetleri Giyilir?

Hamilelik döneminde hormonlarda ciddi manada değişiklikler olmaktadır. Hormonların değişmesi anne adayında sıkıntı, vücudun hemen ısınması, haddinden fazla hassasiyet olarak kendini göstermektedir. Bedensel olarak da karnın, göğüslerin ve basenlerin büyümesi, her geçen zamanla birlikte kilo alınması normal zamanda giyilen kıyafetleri değiştirme zorunluluğunu beraberinde getirmektedir. Hamile kıyafeti giymek için illa kilo almayı veya karnın büyümesi beklenilmemelidir. Çünkü normal zamanlarda giyilen kıyafetlerin dokuları artık anne adayını rahatsız etmeye başlayacaktır. Örneğin normal zamanlarda giyilen dantelli iç çamaşırları hassaslaşan göğüs uçlarını tahriş edeceğinden giyilemeyecek daha rahat çamaşır ihtiyacı ortaya çıkacaktır. Gebelik döneminde alınan kilolar her kadın vücut yapısına ve metabolizmasına göre değişmektedir. Hamilelik alışveriş yaparken bunlar göz önünde bulundurulmalıdır.

Hamilelik Kıyafetleri ve Aylık Değişim

Gebeliğin gelişimi anne ve bebeğe göre değişmektedir. Bazı annelerin karnı 4.ayda büyürken bazı annelerin karnı ancak 5. ayın sonlarında belirmeye başlamaktadır. Doğum ile alakalı olarak illaki gebelik döneminde bayanların basenleri genişlemektedir. Ve genellikle anne adayları hamileliğinin 3.ayından itibaren genişleyen basenlerden dolayı pantolonlarının içine sığamamaya başlayacaktır. Bu durum artık hamile kıyafeti giyimlerine 3.aydan itibaren başlanması gerektiğinin bir göstergesi olarak kabul edilebilir. Hamileliğinin ilk aylarından itibaren hazım problemleri ve kusma yaşayan bayanlar için karnı ve mideyi sıkan normal kıyafetler rahatsızlık verecektir. Midenin rahat etmesi ve daha özgür hareket edebilmek için faydalı olacağından gebeliğin üçüncü ayından itibaren kıyafet değişimi gereli görülebilir.

Vücut Yapısıyla Uyumlu Hamile KıyafetiKaç Aylıkken Hamile Kıyafetleri Giyilir?

İlk hamilelik dönemini yaşayan bayanlar her kilo alması ile birlikte yeni kıyafetler alması gerektiğini düşünebilir. Oysaki durum öyle değildir. Genellikle lastikli veya özel bir tasarım ile hamilelik kıyafetleri kilo aldıkça genişleyebilecek şekilde üretilmektedir. Her bayan kendi kilo alma potansiyelini bilmektedir. İlk üçüncü ay itibariyle yeni kıyafetlere ihtiyaç hisseden anne adayı alışveriş yaparken bu kilo alma potansiyelini de düşünerek ürünleri almalıdır. Ne kadar genişleyebileceğini düşünüyor ise o nispette genişleyen ürünleri tercih etmelidir ki gebeliğin üçüncü ayından son gününe kadar giyilebilsin. Bazı bayanlar hamilelik kıyafetlerini üçüncü ayında giymeyi tercih ederken bazı bayanlar normal kıyafetlerde kendini rahat hissedemediğinden daha ilk aydan itibaren giymektedir.

Hamile kıyafeti giymeye başlamaları ile ilgili anne adaylarına bakıldığında bazıları 10. Haftasında, bir başkası 14.ayında bir diğeri ise 9.haftasında normal kıyafetlerini giymeyi bırakmıştır. Bu durum tamamen anne adayının sağlığı ile alakalı olduğundan tamamen kişilere göre değişmektedir. Fakat yine mümkün olduğunca bedeni en erken zamanda rahat kıyafetlerine kavuşturmak gerekmektedir. Gebelik döneminde idrar yolları enfeksiyonu ve vajinal enfeksiyonlar bebek için zararlıdır. Bundan dolayı özellikle hamileliğin ilk ayından itibaren iç çamaşırları değiştirilmelidir. Terleten ve teri içine hapseden polyester ve benzeri kumaşlardan üretilmiş iç çamaşırların yerine vakit kaybetmeden pamuklu ve hava geçiren enfeksiyon oluşumunu önleyici kalitede iç çamaşırlar giyilmelidir.

mouse ile üzerine gelince
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

×

Bir Şeyler Ara