Kapalılar İçin Hamile Kıyafetleri

mouse ile üzerine gelince

Eskiden kapalı kadınlar için tesettür kıyafetlerinde pek bir çeşitlilik olmasa da günümüzde farklı desenler ve renkler ile bu çeşililik daha da artmış ve daha şık tesettür kıyafetler tasarlanmaya başlamıştır. Kıyafet türleri hamile kadın giyim alanında genişlenmiştir. Günümüzde birçok giyim mağazalarında tamamen kapalı bayanlara yönelik tasarlanmış rahat ve bol kıyafetler, farklı modelleri ile çeşitlilik göstermektedir. Özellikle yaz aylarında rahatlık ve ferahlık sunan bu kıyafetler içlerinde hamilelik için dikilmiş kesimler de bulundurmaktadır.

Tesettür hamile giyim renk ve desen bakımından çeşitlilik göstermektedir. Tek renk hamile kıyafetleri olduğu gibi, iki ve daha çok renkli, düğmeli, desenli, çizgili, cepli birçok hamile tesettür modelleri de bulunmaktadır. Yaka bakımından da bebek yaka, v yaka, bisiklet yaka, yuvarlak yaka modelleri sayesinde belden bağlamalı, lastikli modelleri ile karın bölgesinin daha rahat etmesine özen gösterilmiştir.

Aşağıdaki 5 ürünün satın alma linklerine buradan ulaşabilirsiniz:

Hamile tesettür kıyafetlerinin çoğunda düz kesimler görülse de diğer modellerde etek ve tunik iki katlı elbise görünümleri de görülmektedir. Ancak düz kesimlerin daha çok tercih edilmesi gerekir. Düz kesimler hamilelik döneminde alınan kiloları gizler. Zayıf bayanlar ise balon etek görünümlü iki katlı kesimleri tercih edebilirler. Kilolu bayanlar ise balon kesim eteklerde daha da kilolu göründükleri için düz kesimler onlar için idealdir. Düz kesimler sayesinde, hamile kadınlar daha ince ve daha uzun bir görünüme kavuşurlar.

Tesettür Hamile Giyim
Tesettür Hamile Giyim

Tesettür hamile elbiseleri renk açısından da çeşitlilik gösterir. Bu kıyafetlerde kullanılan renkler, açık renkten ziyade daha çok koyu renklerdir. Siyah, vizon, asker yeşili, koyu mavi tonları ve lacivert bu renklerden bir kaçıdır. Açık renkler olarak ise daha çok mavinin daha açık tonları, kırmızının daha açık tonları ve petrol tonları tercih edilebilir. Bunun yanı sıra, hamile kıyafetlerinde koyu renkler üzerinde açık renkli çizgilerin de bulunması daha hoş bir hava yaratır.

Tesettür kıyafetler olarak tunikler daha çok tercih edilir. Tunik ve pantolon kombinleri özellikle şık bir görünüm kazandırır. Aynı zamanda daha rahat ve konforlu bir giyimdir. Dar kıyafetler yerine bol tuniklerin tercih edilmesi, bebeğinizin de sağlığı açısından önemlidir. Aksi halde bu durum sizi bunaltır ve bu da bebeğinizi etkiler. Tesettür tunik kıyafetleri, dizin biraz üstünde ya da diz hizasından biraz aşağıda olacak şekilde tasarlanır ve baskılı veya sade modellere sahiptir. Tuniklerde genellikle penye kumaşı kullanılır. Penye kumaşı, hamilelik sırasında artan vücut ısısını dengeler ve özellikle yaz aylarında daha kullanışlı olur. Çizgili ve düğmeli tunikler dahaçok tercih edilmektedir.

[ess_grid alias=”Galeri-1″]

Hamilelik için tasarlanan, genellikle uzun ve bol olurlar ve bu nedenle kadınları daha kilolu gösterirler. Ancak tunikler kesim olarak daha kısadırlar ve bu doğrultuda, vücut yapısını dengelerler. Tesettür hamile tuniklerinde genellikle cepler bulunmaz. Cepsiz bir dikime sahiptirler ve yaka kısımları bisiklet yaka özelliği gösterir.

mouse ile üzerine gelince
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

×

Bir Şeyler Ara