yaz aylarinda hamilelik

Sıcak Yaz Günlerinde Anne Adayları Nasıl Kıyafetler Tercih Etmeli?

mouse ile üzerine gelince

Sıcak yaz günlerinde ne giyeceğimiz hepimiz için dert niteliği taşıyor. İki canlı olan anne adayları için yaz aylarında kıyafet tercih etmek çok daha zor. Peki, hamile kadınlar yaz ayları için nasıl kıyafetler tercih etmeli? Hamilelerin giydiği yazlık kıyafetler nasıl olmalı?

Hamilelik ile değişiyorsun; ruhun değişiyor, bedenin değişiyor. İlk üç aydan sonra vücudunda gözle görebileceğin değişiklikler meydana geliyor. Kilo alıyorsun! Eski kıyafetlerini unut artık, yepyeni hamile kıyafetlerine ihtiyacın var. Yaz ayları da geldi çattı, bu sıcak günlerde ne giyeceksin şimdi? Hem kendi hem de bebeğinin sağlığını düşünerek en uygun kıyafeti seçmelisin.

Tercihin pamuklu ve keten kıyafetlerden yana olmalı.

Polyester ve benzeri kumaşlardan uzak durmalısın. Bunlar seni terleterek su kaybetmene neden olur, ancak terini de emmez. Hem senin hem de bebeğinin sağlığını tehlikeye atar. Keten ya da pamuk gibi, seni rahat ettirecek, sıcakta terlediğinde terini emecek kumaşlara yönelmelisin.

Açık renk ve bol kıyafetler senin için çok daha rahat olacak!

Koyu renk kıyafetler ışığı çektiği için sıcak yaz günlerinde seni daha bunaltır. Ancak açık renk giysiler güneş ışığını yansıttığı için daha rahat hissettirir. Ayrıca çok dar olan ve üzerine yapışan giysilerden de kaçınmalısın. Dar kıyafetler hamilelikte hem bebeğin için sakıncalı, hem de yaz ayları için iyi bir tercih değil. Göğüs altından bollaşan bir elbise hem rahat hem de şık olacaktır. Pantolon ya da şort giymek istiyorsan, belinin çok sıkmamasına özen göstermen gerekiyor.

İç çamaşırı konusunda her zamankinden daha hassas olmalısın.

Sıcak havalarda genital bölge havasız kaldığı zaman ortaya vajinal mantar sorunu çıkıyor. Bunun önüne geçebilmek için pamuklu, ince ve dar olmayan iç çamaşırları tercih etmelisin. İç çamaşırlarını yüksek derecede yıkayıp, ütülemelisin.

Eskiden olduğu gibi fit değilim diye üzülme!

Aldığın kilolar nedeniyle beğendiğin kıyafetleri giyemiyor olmak canını sıkıp seni üzebilir. Ama unutma ki annelik mucizevi bir olay. Modayı takip eden, son trendleri asla kaçırmayan biri olabilirsin. Moda, hamile kadınlar için de var! Çoğu marka trend ürünleri artık hamileler için de tasarlayıp üretiyor. Eğer hamile reyonunda aradığın ürünü bulamazsan, belki büyük bedenler ile şansını deneyebilirsin. Yine umduğunu bulamazsan bu kez güvendiğin bir terziden yardım alabilirsin. Hem rahat hem de şık kıyafetleri kendi vücuduna göre diktirebilirsin. Hem böylece kendi hamile modanı kendin yaratmış olursun!

mouse ile üzerine gelince
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

×

Bir Şeyler Ara